search

Spawarka inwerterowa MMA MAGNUM SNAKE 220 C PULS

879,00 In stock
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Urządzenie SNAKE 220 C Puls marki MAGNUM jest spawarką przeznaczoną do ręcznego, elektrycznego spawania stali i innych spawalnych metali metodą MMA. Dla uzyskania jak najlepszych osiągów i niezawodności urządzenie wytwarzane jest zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami, co zapewnia mu znakomite parametry spawalnicze.

Urządzenia oparte jest na zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz mniejsze zużycie energii.

Urządzenie wyposażone jest w funkcję arc force, hot start oraz anti stick. Dzięki temu zajarzanie łuku i prowadzenie elektrody jest niezwykłe łatwe, nawet dla spawaczy bez żadnego doświadczenia. Dodatkowo posiada funkcję VRD (funkcja podnosząca bezpieczeństwo pracy, zalecana w budownictwie i rolnictwie). Urządzenie posiada niespotykaną w tego typu spawarkach MMA funkcję PULS.
 

SNAKE 220 C Puls ze względu na swoje niespotykane w urządzeniach MMA funkcje, dedykowany jest do spawania wszystkimi typami elektrod spawalniczych, bez względu na rodzaj otuliny (zasadowe, kwaśne, celulozowe, rutylowe, mieszane). Urządzenie wuposarzone jest w funkcję PULS, która dedykowana jest do spawania stali nierdzewnych. Wygląd i jakość połączenia jakie można uzyskać jest zbliżony do spoiny wykonanej metodą TIG.
Funkcja PULS polega na tym że prąd spawania zmienia się skokowo pomiędzy dwiema różnymi wartościami prądu spawania z określoną częstotliwością. Dodatkowo można jeszcze ustawić balans, czyli stosunek procentowy tych wartości.

Testy praktyczne wykazały że optymalne ustawienia do spawania stali nierdzewnej elektrodą nierdzewną typu E 308L-16 o średnicy 3,25 mm to:
- Prąd spawania szczytowy ps: 150 [A]
- Prąd spawania bazowy pb: 60 [A]
- Balans ba: 50 [%]
- Częstotliwość: 3 [Hz].

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 230 [V] / 50 [Hz]
- Prąd spawania: 20 - 220 [A]
- Sprawność: 60%
- Zabezpieczenie zasilania: 25 [A]
- Chłodzenie: wentylator
- Napięcie biegu jałowego: 43 - 80 [V]
- Klasa ochrony obudowy: IP21S
- Klasa izolacji: F
- Waga: 6 kg

ZESTAW ZAWIERA:
- Kompletne urządzenie SNAKE 220 C Puls,
- Przewód roboczy MMA,
- Przewód masowy z zaciskiem,
- Pasek do przenoszenia spawarki.
 U I SNA 220CP

Opis

Zasilanie
230 V
Producent
MAGNUM
Prąd spawania MMA [A]
220
Sprawność [%]
60
Zabezpieczenie zasilania [A]
25
Funkcja ANTI STICK
TAK
Funkcja ARC FORCE
TAK
Funkcja HOT START
TAK
Funkcja MMA
TAK
Funkcja PULS
TAK
Funkcja TIG LIFT
TAK
Funkcja VRD
TAK
Pytanie o produkt:  Spawarka inwerterowa MMA MAGNUM SNAKE 220 C PULS - (#523)