search

Spawarka inwertorowa MAGNUM VIPER 230/2 ZESTAW 1

906,00 In stock
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Urządzenie inwertorowe VIPER 230/2 marki MAGNUM jest lekkim, przenośnym źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali niestopowych, niskostopowych, wysokostopowych, nierdzewnych, żaroodpornych, miedzi, żeliwa.
Urządzenie charakteryzuje się dużą sprawnością 230A/60% oraz znakomitą charakterystyką łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.
Urządzenia oparte jest na zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz mniejsze zużycie energii.

Spawarka VIPER 230/2 MAGNUM przeznaczona jest do pracy w warunkach stacjonarnych i terenowych, wykonywania wszelkiego rodzaju prac warsztatowych, naprawczych itp.
Spawarkę można również wykorzystać do spawania metodą TIG za pomocą specjalnego uchwytu TIG z zaworkiem (metoda TIG LIFT). Zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.
Metoda TIG Lift bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza podczas spawania stali (np. nierdzewnej). Nie jest ono jednak idealne w przypadku pracy z aluminium, co wynika z reakcji zachodzącej między tym metalem, a wolframem
Dodatkowo urządzenie VIPER 230/2 MAGNUM może być zasilane zarówno z sieci 230 V, jak i 400 V. Posiada funkcję "autodetekcji zasilania" - przełączenie z jednego źródła zasilania (230 V na 400 V i na odwrót) wymaga jedynie zastosowania odpowiedniego adaptera (w komplecie z urządzeniem). Spawarka wówczas automatycznie wykrywa i przełącza się na odpowiednie napięcie.

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 230 [V] / 50 [Hz]
- Pobór mocy max: 6,3 kVA
- Prąd spawania: 30-230 [A]
- Napięcie biegu jałowego: 74 [V]
- Zabezpieczenie zasilania: 25[A](230V)/ 16[A](400V)
- Sprawność: 60%
- Chłodzenie: wentylator
- Klasa ochrony obudowy: IP21S
- Waga: 9,5 kg


KUPUJĄC W ZESTAWIE OTRZYMASZ:

- Przyłbice spawalniczą MAGNUM STANDARD 110X60 - wykonana z termo stabilnego, odpornego na zużycie polimeru w który nie wtapiają się odpryski spawalnicze. Doskonała dla każdego spawacza amatorskiego jak i profesjonalisty. Wyposażona jest w filtr spawalniczy o zaciemnieniu 11 DIN. Przyłbica zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV/IR.
- Elektrody rutylowe MT-12 E 6013 2.5 mm 4.5kg - elektrody rutylowe średnio otulone przeznaczone do spawania konstrukcji stalowych narażonych na obciążenia statyczne. Zalecane do prac montażowych, warsztatowych. Posiadają bardzo dobre właściwości spawalnicze. Spawają we wszystkich pozycjach.
- Preparat antyodpryskowy (SPRAY) 400ML - preparat antyodpryskowy w postaci aerozolu jest bezwonnym środkiem używanym do ochrony dyszy palnika, narzędzi i powierzchni materiału spawanego przed wtapianiem się odprysków metalu w trakcie spawania technikami elektrycznymi
- Rękawice spawalnicze ochronne SG GLOVES WELDER RED - przeznaczone do wszystkich pozostałych procesów spawania, a w szczególności spawania metodą MIG/MAG i MMA. Rękawica pięciopalcowa, ochronna, z anatomicznym układem kciuka, z długim mankietem, strona grzbietowa wykonana jest z jednego kawałka dwoiny, strona dłoniowa chwytna składa się z dwóch elementów: mankiet jest doszyty na linii nadgarstka. Szwy wzmacniane bizami, wewnątrz wypodszewkowane.
- Kątowniki magnetyczne M3 12kg - kątownik magnetyczny M3 przeznaczony jest do podtrzymania stalowych elementów podczas prac spawalniczych. Niezbędna pomoc podczas spawania, prac montażowych, umożliwia precyzyjne ustawienie i podtrzymanie materiałów w płaszczyźnie lub pod kątem 45°, 90°,135°.
- Młotek spawalniczy CH-01 - do usuwania żużlu powstałego podczas procesu spawania.

NIEZBĘDNY ZESTAW POTRZEBNY DO ROZPOCZĘCIA PRAC SPAWALNICZYCH


ZESTAW ZAWIERA:
- Kompletne urządzenie MAGNUM VIPER 230/2
- Przewód roboczy MMA,
- Przewód masowy z zaciskiem.

AKCESORIA DODATKOWE

- Przyłbica spawalnicza MAGNUM STANDARD 110X60 - 1 szt.
- Elektrody rutylowe MT-12 E 6013 2.5 mm 4.5kg - 1 paczka
- Preparat antyodpryskowy (SPRAY) 400ML.- 1 szt.
- Rękawice spawalnicze ochronne SG GLOVES WELDER RED - 1 para
- Kątownik magnetyczny M3 12kg - 2 szt.
- Młotek spawalniczy CH-01 - 1 szt.

KUPUJĄC W ZESTAWIE OSZCZĘDZASZ CZAS I PIENIĄDZE !
! WARTOŚĆ ZESTAWU 950 zł !U I VIP 230/2 zes1

Opis

Zasilanie
230 V
Producent
MAGNUM
Prąd spawania MMA [A]
230
Sprawność [%]
60
Zabezpieczenie zasilania [A]
25
Funkcja ANTI STICK
TAK
Funkcja ARC FORCE
TAK
Funkcja HOT START
TAK
Funkcja MMA
TAK
Funkcja TIG LIFT
TAK
Pytanie o produkt:  Spawarka inwertorowa MAGNUM VIPER 230/2 ZESTAW 1 - (#3916)