• Nowy
search

Ostrzałka szlifierka do elektrod wolframowych TIG

1839,00
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu


Ostrzałka do elektrod wolframowych firmy MAGNUM to lekkie, przenośne urządzenie do ostrzenia, szlifowania i przecinania elektrod nietopliwych używanych przy spawaniu metodą TIG. Niezwykle przydatna do precyzyjnego ostrzenia elektrod. Dobrze zaostrzona elektroda pozwala układać spoiny o wysokiej jakości i zwiększa ilość zajarzeń łuku, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas pracy i zużycie elektrod.

Ostrzenie urządzeniem całkowicie eliminuje problemy ze stabilnością łuku elektrycznego podczas spawania, które wynikają z niewłaściwie zaostrzonej elektrody na przykład na szlifierce tradycyjnej. Elektrody ostrzy się w specjalnej zamkniętej głowicy bez dodatkowych narzędzi i uchwytów. Wielofunkcyjna głowica zapewnia ostrzenie elektrod pod dwoma kątami 22.5 oraz 30 stopni, spłaszczenie oraz cięcie elektrod na dowolną długość. 

Urządzenie przystosowane jest do ostrzenie elektrod o średnicach 1.6, 2.4, 3.2 mm. Nie zaleca się ostrzenia elektrod wolframowych z dodatkiem toru bez odpowiedniego urządzenia ssącego lub specjalnej maski do oddychania. W każdej z wymienionych funkcji pracuje inna część tarczy a dodatkowa obustronna powłoka proszku diamentowego na tarczy przekłada się na wydłużoną eksploatację i zminimalizowanie kosztów.

DANE TECHNICZNE:
- Wymiary: 67/290 [mm]
- Pobór energii: 280 [W]
- Napięcie: 230 [V]/50 [Hz]
- Długość kabla zasilającego: 2 [m]
- Prędkość obrotowa: 28000 obr/min
- Poziom hałasu: 65 [dB]
- Waga:1,2 [kg]

ZESTAW ZAWIERA:
- Kompletne urządzenie Magnum Pulse compact
- Zestaw narzędzi do wymiany tarczy szlifierskiej,
- Instrukcja w języku polskim,
- Oryginalna walizka,U O ET TIG

Opis

Zasilanie
230 V
Producent
MAGNUM
Pytanie o produkt:  Ostrzałka szlifierka do elektrod wolframowych TIG - (#4934)