search

Kompresor bezolejowy w obudowie MAGNUM DT-750/30Z

2862,00
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Profesjonalna, wyciszona sprężarka bezolejowa marki MAGNUM. Kompaktowe urządzenie wyposażone w trwałą pompę bezolejową - przyjazną dla środowiska naturalnego - oraz zbiornik emaliowany od wewnątrz pozwalający na gromadzenie powietrza pod wysokim ciśnieniem. Kompresory MAGNUM serii DT charakteryzują się obniżonym poziomem głośności. Kompresor umieszczony jest w wygłuszonej obudowie, dzięki czemu może być instalowany w miejscu przebywania ludzi nie zwiększając dyskomfortu spowodowanego głośną pracą.

Wydajny i oszczędny w zużycie energii elektrycznej kompresor idealnie sprawdzi się w pracach w laboratoriach, gabinetach medycznych, stomatologicznych i protetycznych. Źródło sprężonego powietrza może posłużyć między innymi do pompowania, przedmuchiwania oraz zasilania urządzeń i narzędzi pneumatycznych.

✅ W kompresorze zastosowano pompę bezolejową z teflonowymi tłokami o zmniejszonym współczynniku tarcia oraz miedzianym uzwojeniem. Za wydajne chłodzenie kompresora odpowiadają powiększone żebrowania głowic cylindrów, co w połączeniu z niskimi obrotami pompy gwarantuje wysoką żywotność i bezawaryjność.

✅ Zasilanie jednofazowym napięciem umożliwia podłączenie kompresora do większości instalacji elektrycznych, także w domu.

✅ Kompresor wyposażony jest w elektryczny zawór odprężny, którego zadaniem jest odprowadzenie ciśnienia znad tłoków po zakończonym cyklu pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu start kompresora jest łatwy i nie powoduje przeciążeń sieci elektrycznej.

✅ W kompresorze wykorzystano klasyczny wyłącznik ciśnieniowy, przeznaczony do utrzymywania ciśnienia w zbiorniku pomiędzy zadaną górną i dolną wartością ciśnienia.
- Dodatkowo zestaw został wyposażony w zawór bezpieczeństwa

✅ Panel przedni został wyposażony w wyłącznik zasilania, reduktor, manometry, diodę sygnalizującą pracę oraz szybkozłącze (typ 26). Dzięki temu po podłączeniu do prądu kompresor gotów jest do pracy.

✅ Panel tylny posiada wiatrak chłodzący który dostarcza świeże powietrze do wnętrza obudowy oraz dwa zawory kulowe:
- Pierwszy zawór 1/4" służy do opróżniania kondensatu gromadzącego się w zbiorniku. Dzięki zaworowi można w łatwy sposób zadbać o zbiornik kompresora i zapobiec jego nadmiernej korozji. 
- Drugi zawór 1/4" służy do zasilania instalacji lub urządzeń pneumatycznych.

DANE TECHNICZNE: 
- moc: 750 W
- napięcie zasilania: 230 V; 50 Hz
- ciśnienie robocze 5-8 bar
- zbiornik: 30 l
- wydajność teoretyczna: 120 l/min
- wymiary: 55 x 50 x 75 cm
- poziom hałasu: 58 dB
- masa całkowita: 47 kg

 

 P K DT750-30Z

Opis

Zasilanie
230 V
Producent
MAGNUM
Ciśnienie max. [bar]
8
Ciśnienie robocze [bar]
6
Moc [kW]
0,75
Pojemność [l]
30
Wydajność [l/min]
120
Pytanie o produkt:  Kompresor bezolejowy w obudowie MAGNUM DT-750/30Z - (#313)