search

Piła taśmowa półautomatyczna do metalu MAGNUM MBS-320SA

23990,00
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Profesjonalna piła taśmowa firmy MAGNUM do cięcia metali z obrotowym ramieniem oraz półautomatycznym cyklem pracy. Obsługa maszyny została maksymalnie uproszczona, od użytkownika wymaga się jedynie umieszczenia materiału w imadle i naciśnięciu guzika. Sterownik odpowiadający za pracę maszyny zaciska materiał w imadle i rozpoczyna proces cięcia. Przecinarka posiada czujniki krańcowe pozwalające na regulowanie wysokości podnoszenia ramienia, w zależności od wymiarów ciętego materiału. Po przecięciu materiału ramię maszyny jest podnoszone, a zacisk imadła zwalniany. 

Piła posadowiona jest na stabilnym stole oraz posiada ramię wykonane z jednolitego odlewu żeliwa, dzięki czemu podczas pracy nie wpada w wibracje i charakteryzuje się dużą precyzją cięcia. Solidna konstrukcja przecinarki sprawia, że jest ona urządzeniem niezawodnym, które sprawdzi się w warsztacie czy na hali produkcyjnej. Urządzenie wyposażone jest w profesjonalny system chłodzenia taśmy, podający ciecz roboczą na rolki prowadzące.  W znaczącym stopniu zwiększa jej żywotność i organiczna koszty związane z pracą maszyny w przeciwieństwie do układów chłodzenia podających chłodziwo jedynie na taśmę. Napęd maszyny przenoszony jest za pośrednictwem przekładni ślimakowej. Urządzenie posiada zabezpieczony termicznie trójfazowy silnik z podwójnym uzwojeniem. Dzięki dwóm prędkościom cięcia piła jest w stanie ciąć różnorodne materiały (od aluminium po stal nierdzewną). Za precyzję cięcia odpowiada system prowadników gwarantujący prowadzenie taśmy w odpowiedniej płaszczyźnie. Jej konstrukcja pozwala na obrót ramienia i cięcie materiału pod kątem z zakresu od -45 do +60 stopni prawo/lewo.

Hydraulicznie zaciskane imadło oraz regulowany ogranicznik cięcia pozwalają na szybkie wycinanie powtarzalnych elementów. Napęd maszyny przenoszony jest za pośrednictwem przekładni ślimakowej. Urządzenie posiada zabezpieczony termicznie trójfazowy silnik z podwójnym uzwojeniem. Dzięki dwóm prędkościom cięcia piła jest w stanie ciąć różnorodne materiały (od aluminium po stal nierdzewną). Za precyzję cięcia odpowiada system prowadników gwarantujący prowadzenie taśmy w odpowiedniej płaszczyźnie. Siłownik hydrauliczny z dławikiem pozwala na powolne opadanie piły chroniąc przy tym zęby taśmy.

DANE TECHNICZNE:
- silnik: 1500 W ~400V, 50 Hz
- rozmiar taśmy: 2680x27x0,9 mm
- prędkość liniowa taśmy: 75, 37,5 m/min
- przełożenie: 36:1
- kąt cięcia: 45°L, 30°L, 15°L, 0°, 15°P, 30°P, 45°P, 60°P
- maksymalny rozmiar cięcia 0°: 195x320 mm; Φ245 mm
- maksymalny rozmiar cięcia 45°: 140x180mm; Φ190 mm
- maksymalny rozmiar cięcia 60°: 140x125mm; Φ140 mm
- masa: 350 kg  U W MBS320SA

Opis

Zasilanie
400 V
Producent
MAGNUM
Max. wymiar cięcia [mm]
195x320
Moc [kW]
1,5
Rozmiar taśmy [mm]
2680x27x0,9
Waga [kg]
350
Pytanie o produkt:  Piła taśmowa półautomatyczna do metalu MAGNUM MBS-320SA - (#380)