search

Prostownik INVERTEROWY MAGNUM AGRI 30 12V

310,00
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Prostownik AGRI 30 12V firmy MAGNUM to inwerterowe solidnie wykonane urządzenie z inteligentnym procesem ładowania. Przeznaczony do ładowania zwykłego i konserwującego akumulatorów: kwasowo-ołowiowych 12V typu otwartego lub zamkniętego.

Prostownik AGRI 30 12V pracuje w czterostopniowym trybie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku akumulatorów znacznie rozładowanych, lub nieużywanych przez długi czas.

Ładowanie wstępne ma szczególne znaczenie w przypadku akumulatorów znacznie rozładowanych, lub nieużywanych przez długi czas. W trybie tym prostownik pobudza akumulator prądem o niskim natężeniu w celu bezpiecznego przywrócenia mu parametrów umożliwiających ładowanie w trybie normalnym. Następnie prostownik przejdzie automatycznie do ładowania według kolejnych trybów.
Ostatnim trybem jest ładowanie podtrzymujące (konserwacyjne). Po całkowitym naładowaniu akumulatora prostownik wyłączy lampkę sygnalizującą ładowanie oraz wentylator, a włączy kontrolkę „Doładowywanie – Podtrzymanie”.
W tym momencie akumulator jest gotowy do użycia, można go zamontować w pojeździe. W przypadku potrzeby składowania akumulatora prostownik wówczas będzie działał w trybie podtrzymania, utrzymując akumulator w stanie maksymalnego naładowania przesz cały okres składowania.

Prostowniki  posiadają szereg zabezpieczeń takich jak: 
- przeciwzwarciowe, 
- przed odwrotnym podłączeniem biegunów, 
- przed przegrzaniem się, 
- przed przeładowaniem, 
- przed ładowaniem uszkodzonych lub całkowicie rozładowanych akumulatorów.

Zabezpieczenia stosowane w prostowniku pozwalają ładować akumulator bez wymontowywaniu go z pojazdu a nawet dokonywać rozruchu silnika w trakcie ładowania akumulatora (stanowiąc nieznaczne wzmocnienie rozruchu).
 

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 230V, 50Hz
- Napięcie akumulatora: 12V
- Maksymalny pobór mocy: 266 W
- Prąd ładowania: 5-20 A
- Napięcie ładowania: 14,5-14,8 [V]
- Napięcie podtrzymujące: 13,8 [V]
- Pojemność akumulatora: 50 - 300 Ah
- Waga: 1,41 kg

 U Ł AGRI30INV

Opis

Zasilanie
230 V
Producent
MAGNUM
Napięcie ładowania
12 V
Pytanie o produkt:  Prostownik INVERTEROWY MAGNUM AGRI 30 12V - (#341)