search

Kompresor bezolejowy MAGNUM DT-550/30

1583,00
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Profesjonalna, wyciszona sprężarka bezolejowa marki MAGNUM. Kompaktowe urządzenie wyposażone w trwałą pompę bezolejową - przyjazną dla środowiska naturalnego - oraz zbiornik emaliowany od wewnątrz pozwalający na gromadzenie powietrza pod wysokim ciśnieniem.

Kompresory MAGNUM serii DT charakteryzują się obniżonym poziomem głośności. Mogą być instalowane w miejscu przebywania ludzi nie zwiększając dyskomfortu spowodowanego głośną pracą.

Wydajny i oszczędny w zużycie energii elektrycznej kompresor idealnie sprawdzi się w pracach w laboratoriach, gabinetach medycznych, stomatologicznych i protetycznych. Źródło sprężonego powietrza może posłużyć między innymi do pompowania, przedmuchiwania oraz zasilania urządzeń i narzędzi pneumatycznych.

✅ Sprężarki MAGNUM serii DT cechują się bardzo niskim poziomem drgań. Udało się to osiągnąć dzięki doskonałemu wyważeniu układu pompa-silnik oraz zastosowaniu wysokiej klasy wibroizolatorów.

✅ W kompresorze zastosowano pompę bezolejową z teflonowymi tłokami o zmniejszonym współczynniku tarcia oraz miedzianym uzwojeniem. Za wydajne chłodzenie kompresora odpowiadają powiększone żebrowania głowic cylindrów, co w połączeniu z niskimi obrotami pompy gwarantuje wysoką żywotność i bezawaryjność.

✅ Zasilanie jednofazowym napięciem umożliwia podłączenie kompresora do większości instalacji elektrycznych, także w domu.

✅ Kompresor wyposażony jest w elektryczny zawór odprężny, którego zadaniem jest odprowadzenie ciśnienia znad tłoków po zakończonym cyklu pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu start kompresora jest łatwy i nie powoduje przeciążeń sieci elektrycznej.

✅ W kompresorze wykorzystano klasyczny wyłącznik ciśnieniowy, przeznaczony do utrzymywania ciśnienia w zbiorniku pomiędzy zadaną górną i dolną wartością ciśnienia.

- Dodatkowo zestaw został wyposażony w reduktor, manometry oraz zawór bezpieczeństwa 

✅ Filtroreduktor powietrza służy do oczyszczenia sprężonego powietrza i regulacji ciśnienia wyjściowego. Wkładka cyklonowa powoduje osadzanie się kondensatu w zbiorniku, a wkład filtracyjny zabezpiecza układ przed przedostaniem się zanieczyszczeń stałych i płynnych o wielkości przekraczającej jego gradację. Reduktor membranowy pozwala na ustalenie stałej wartości ciśnienia wyjściowego niezależnie od wahań ciśnienia wejściowego przekraczającego ciśnienie wyjściowe.

- Dodatkowo zestaw został wyposażony w zawór kulowy 1/4" oraz złączkę wtykowa na przewód poliuretanowy fi 8mm

✅ Urządzenie posiada zawór odwadniający służący do opróżniania kondensatu gromadzącego się w zbiorniku. Dzięki zaworowi można w łatwy sposób zadbać o zbiornik kompresora i zapobiec jego nadmiernej korozji.

✅ Gumowane stopki zapewniają stabilność podczas pracy urządzenia. 

DANE TECHNICZNE: 
- moc: 550 W
- napięcie zasilania: 230 V; 50 Hz
- ciśnienie robocze 5-8 bar
- zbiornik: 30 l
- wydajność teoretyczna: 80 l/min
- czas napełniania butli (0-8 bar): 3 min. 40 s
- czas napełniania butli (6-8 bar): 72 sekundy
- poziom hałasu: 58 dB
- wymiary: 39 x 39 x 60 cm
- masa całkowita: 33 kgP K DT550-30

Opis

Zasilanie
230 V
Producent
MAGNUM
Ciśnienie max. [bar]
8
Ciśnienie robocze [bar]
6
Moc [kW]
0,55
Pojemność [l]
30
Wydajność [l/min]
110
Pytanie o produkt:  Kompresor bezolejowy MAGNUM DT-550/30 - (#311)